Fatiha Suresi Fazileti

Fatiha Suresi Fazileti

Müddesir suresinden sonra Mekke’de inen Fatiha Suresi 7 ayetten oluşmaktadır. Kuran’ın ilk suresi olduğu için açış yapan, açan anlamına geldiği için sureye  “Fatiha” süresi denilmiştir. Halk arasında yaygın olarak “El-Elhamdülillah” suresi olarak ta bilinen bu sure için Peygamber efendimiz tarafından “Fatiha süresini okumayanın namazlarının kabul olmayacağı buyrulmuştur. İşte bu nedenlerden dolayı beş vakit namazın her rekatında bu sureyi okumak vacip kılınmıştır. Beş vakit namaz kılan her Müslüman, bu sureyi günde kırk defa okumaktadır.

1. Fatiha suresi, müsellem ya da normal zamanlarda okuyan kimseyi Allah’u Teâlâ o kimseyi dünyevi ve uhrevi muradını verir.

2. Yatmadan önce 7 defa Fatiha suresini okuyan kimse ölüm hariç her şeyden korunur

3- Birçok kaza ve vahametler den uzak olmasına vesile olur.

4-Hasta olan bir kimse için suya okuyup içirilirse veya hasta olan kimsenin üstüne okunsa Allah’ın izni ile şifa bulur.

5. Fatiha Suresini her kim okursa tüm Kuran’ı hatim etmiş gibi sevap kazanır.

6. Fatiha Suresini sürekli, okuyan kişi bu sürenin 7 ayeti sayesinde cehennem kapılarından salim olarak geçer.

7.  Fatiha süresini sürekli okumayı alışkınlık haline getiren bir kimse; cin, şeytan ve insanların şerrinden emin olur.

8. Bu süreyi sürekli okuyan bir Allah’a olan şükrünü yerine getirmiş olur.

9. Fatiha suresi; dilektir, istektir ilahi, bir duadır ve her derde devadır.

10. Fatiha Suresini sürekli okuyanın bir kimsenin mükafatı, Cehennem ateşinin ona haram kılınmıştır.

11. Fatiha Suresi ile istek ve dileklerine hemen kavuşursun. Fakirlik, kötülük ve korkulardan emin olur her iki cihanda saadete kavuşursun.

12. Hasta üzerine 41 kere Fatiha suresi okunursa Allah’ın izni ile o hasta şifa bulur.

13. Her gün Sabah namazının farzı ile sünneti Aralığında 41 kere Fatiha suresine okuyan kimse; istediği makam ve mevkisine sahibi olur.

14. Fatiha süresini sürekli okuyan bir kimse Fakirlik yüzü görmez, hasta ise Allah’ın izni  şifa, bulur. 15. . Her farz namazlarından sonra Fatiha suresini 7 defa okuyan kişiye hayır kapıları açılır.15- 21. Farz namazları arkasından 20 defa Fatiha okuyan kişinin rızkı genişler, durumu düzelir, iç alemi nurlanır.

15- . Her namazın ardından Fatiha Suresi okumaya devam eden bir kimseye Allah  her istediğini verir.

16-. Farz namazlarından hemen sonra Fatiha suresini  100 kere okuyan bir kimse her türlü hacet ve istediğine hemen kavuşur.

17. Sabah namazından hemen sonra Fatiha suresini 125 kere okuyan bir kimse istediği şeye kavuşur.

18. Her gün Fatiha suresini 313 kere okuyan bir kimsenin tüm dilekleri yerine gelir.  Allah hu sureyi hiç bırakmadan sürekli okuyan kişinin içini ve dışını temizler.

19.  Bir kimse hasta ise ve içi su dolu kaba 40 defa Fatiha okunup, o hastanın bedeni Fatiha suresinin okunduğu bu su ile yıkanırsa hasta Allah’ın izni ile şifa bulur.

20. Çaresizlik içinde olan, bir kimse akşam namazından hemen sonra Fatiha suresini 40 kere okumaya devam ederse ve hacetini Allah’tan isterse istediği dileğine kavuşur.

21. Göz ağrısı çeken bur kimse sabah namazının sünneti ile farzı arasında Fatiha suresini 40 kere okuyup, şifasını Allah’tan dilerse tükürüğü ile elini gözüne sürerse şifa bulur.

22. Yola çıkacak olan bir kimse kapıdan çıkarken Fatiha suresini 40 kere okursa, Allah’ın izni ile güven içerisinde gittiği yerden güven içerisinde geri döner.

23.Hayırlı Rızk için, yeni ayın ilk pazar günü aya bakılarak 70 defa Fatiha suresi okunur ve buna her ay devam edilirse Allah hayırlı rızk verir, işlerini kolaylaştırır.

24. Her sabah Fatiha Suresini 41 kez okumayı adet haline getirene Allah rızk genişliği verir, işlerinde kolaylık sağlar.

25. Akrep ya da yılan sokan bir kimseye zehir çıkarıldıktan sonra, ağrının geçmesi ve hastanın şifa bulabilmesi için temiz bir kaba su ve tuz konulur. 7 defa Fatiha okunarak ve içirilirse Allah’ın izni ile o ağrı hemen geçer.

Yorumlar

“Fatiha Suresi Fazileti” için 2 cevap

  1. hasan dedi ki:

    Çok güzel bilgiler

  2. hasta bakıcı dedi ki:

    Güzel bir yazı teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yabancı dizi izle